DEMİRLİ GİTTİ KAYI GERİ GELDİ

Burdur’un Bucak ilçesi Kocaaliler Kayı köyü iken 1954 yılında Demirli olarak değiştirilen köyün adı kendi özüne döndürülerek Tekrar KAYI köyü olması Burdur İl Genel Meclisi tarafından kabul edildi.

Milletvekili Bayram Özçelik “Tarihimizdeki Kökleri Oğuz’ların en güçlü ve kudretli boylarından olan, Osmanlı’nın Ana Boyu Olan,1954 Yılında Demirli İsmi verilerek değiştirilen, kökleri Kayı boyuna dayanan Demirli Köyümüzün isminin “KAYI” olarak değiştirilmesi talebimiz İl Genel Meclis’imizde kabul edildi. HAYIRLI OLSUN” dedi.

Milletvekili Yasin Uğur Demirli Köyünün isminin değiştiğini duyurdu.

Milletvekili Yasin Uğur “Kökleri Oğuz’ların en güçlü ve kudretli boylarından olan biri Kayı boyuna dayanan Demirli Köyümüzün isminin “KAYI” olarak değiştirilmesi talebimiz İl Genel Meclis’imizde kabul edildi. Köyümüze hayırlı olsun” dedi.

Demirli Köyü Muhtarı Hidayet KAPLAN” Asaleti Oğuz’ların KAYI boyuna dayanan köyümüzün sebepsizce 1954 yılında demirli olarak değişmişti yeniden KAYI olarak değiştirilmesi hususunda yaptığımız başvuru sonucu il genel meclisi tarafından oy birliği ile kabul görülmüştür Başta Kayı Köyü’nün öz evladı milletvekilimiz Yasin UĞUR ve milletvekilimiz Bayram ÖZÇELİK ile İl Genel Meclisi üyelerimiz olmak üzere emeği geçenlerden Allah razı olsun”dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

BAŞKAN ERCENGİZ’DEN MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK VE UĞUR’A DESTEK AÇIKLAMASI

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur …

Bir cevap yazın