KORONA İLE MÜCADELE İÇİN OTOBÜSLER DEZENFEKTE EDİLİYOR

Burdur Belediyesi tarafından Toplu taşıma araçlarına ve Kapalı Duraklarda korona virüsüne karşı dezenfekte çalışmaları yapıldı.

Burdur Belediyesi, toplu taşıma araçları ile ortak kullanım alanlarında ilaçlama yapıyor. ekipler, otobüs ve kapalı duraklarda yürütülen çalışmalar kapsamında, özel kıyafetler giyip, maske takarak toplu taşıma araçlarına dezenfekte işlemi yapıyor.

 Konuyla ilgili açıklama yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “İlaçlamayı uluslararası kalite belgeli ve Sağlık Bakanlığı ruhsatlı korozif, kanserojen ve genlere zarar vermeyen, cildi ve gözleri tahrip etmeyen organik maddeler ile yapıyoruz. Ellerindeki püskürtme cihazıyla yolcu tutamak ve tutamak boruları, koltuk ve kapı tutma yerleri gibi temasın yoğun olduğu yerleri özellikle ilaçlıyor. Bu hastalıklara karşı vatandaşlarımızın da toplu taşımayı tercih ettiklerinde duyarlı olmalarını istiyoruz. Yolcularımız, öksürme ve hapşırma sırasında ağızlarını tek kullanımlık mendiller ile kapatıp, sık sık bol sabun ile ellerini yıkarlarsa ortak kullanım alanımız olan toplu taşıma araçlarımızda  daha hijyenik bir ortam yaratmış oluruz.”  ifadelerini kullandı.

Ayrıca Kontrol Edin

BAŞKAN ERCENGİZ’DEN MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK VE UĞUR’A DESTEK AÇIKLAMASI

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur …

Bir cevap yazın