MİLLETVEKİLİ UĞUR’DAN 6 MART MESAJI

Bugün, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Burdur’umuza gelişinin 90. Yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz.

AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, Atatürk’ün Burdur’a gelişinin 90. yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı.

Kurtuluş Savaşında 7’den 70’e herkesin tek vücut olarak göstermiş olduğu bağımsızlık mücadelesi kazanılmıştır. Bu mücadelede nice kahramanlık destanları yazılmış, nice fedakârlıklar yapılmıştır. Gazi Mustafa Kemal, Kurtuluş Savaşının kazanılmasının ardından Türkiye Cumhuriyetinin vilayetlerini tek tek gezerek Anadolu insanıyla bir araya gelmiştir. Milli Mücadelenin kazanılmasında tek vücut olan Anadolu insanına şükranlarını sunmuş, dertlerini dinlemiş, onlarla beraber olmuştur.

Bu ziyaretler kapsamında Atatürk, 6 Mart 1930 tarihinde ilimizi gelmiştir. Gazi Mustafa Kemal’i ağırlamanın sevincini yaşayan Burdurlu hemşehrilerimiz de onu bağrına basarak, coşkuyla karşılamışlar ve şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır. Tekbir sesleriyle alınan bu toprakları cansiparane şekilde koruyacağız. Gazi Mustafa Kemal’in ‘En büyük eserim’ diyerek emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti’ni, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla daha güzele taşımak, güçlü bir refah ülkesi haline getirmek için çalışıyoruz, mücadele ediyoruz.

Bugün, ülke ve millet olarak Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda daima ileriye bakıyor, tarihimizden, medeniyetimizden ve yüce milletimizden aldığımız güçle; gelişerek, yenilenerek, yılmadan, yorulmadan, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz. Türkiye’yi dünyanın en güçlü ülkeleri arasına sokmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu vatan için canlarını feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, Burdurlu hemşehrilerimin “6 Mart Şeref Gününü” kutluyorum, dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

BAŞKAN ERCENGİZ’DEN MİLLETVEKİLİ ÖZÇELİK VE UĞUR’A DESTEK AÇIKLAMASI

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur …

Bir cevap yazın